Jak používat teleskopický obušek?

11. února 2016 v 10:33

Teleskopické obušky se staly součástí vybavení policejních i armádních složek po celém světě. Jejich vysoká účinnost a snadné použití způsobilo, že se obušky čím dál častěji používají v civilním sektoru jako sebeobranný prostředek, který dokáže ochránit před útočníkem.

Teleskopické obušky Přídavná svítilna (koncovka) k obušku (kratší verze)


Proč je teleskopický obušek tak účinný?


Důvod je prostý. Teleskopický obušek dokáže zařídit větší vzdálenost od útočníka a tím i taktickou výhodu v boji. Útočník nemůže napadeného tak rychle udeřit nebo si to dokonce po vytažení obušku raději rozmyslí. Další výhodou obušků je možnost diskrétního nošení, bez toho aby o tom vaše okolí vidělo. Zapomínat by se nemělo také na bleskurychlé rozložení jednin švihem.

Při výběru obušku doporučuji zvolit kalenou verzi, kterou na rozdíl od nekaleného obušku můžete používat vícekrát. Při použití totiž prakticky vůbec netrpí na deformaci trubek. Teleskopické obušky se prodávají v různých délkách, za sebe doporučuji 18" obušky, které je ještě možné schovat. Větší velikosti už je nutné umístit do pouzdra k opasku, kdy dojde k prozrazení.
Hlavní přednosti teleskopického obušku:


  • nízká váha, rozměry, snadné nošení, nepřekáží
  • vyrobeno z odolného materiálu
  • moment překvapení při první použití
  • obušek je účinný i v zavřeném stavu
  • možnost dalšího použití pro páčení, sekání a štípání
  • široká nabídka příslušenství čítající úderové koncovky, svítilny, sekeru, zrcálka či pouzdra
  • nekalené i kalené verzeKonkrétní tipy k použití teleskopického obušku:

Teleskopický obušek otvírejte rovným nebo šikmým švihem. Snažte se o co největší švih, čímž zajistíte zaseknutí obušku v kloubech a pevné upevnění pro další použití. Na otevření si nechte dostatek prostoru, aby se obušek o nic nezarazil. Při útoku se vyhněte zásahu na hlavu, krk důležité orgány, pamatujte, že chcete útočníka pouze ozbrojit, nechcete jej zabít.

Jakmile budete chtít obušek složit, poklepejte hrotem o pevný podklad, čím uvolníte zamlé kužely. Hrotem směřujícím k zemi následně klepněte (bez nadměrné síly) o pevný podklad. Obušek by měl při zavírání vždy směřovat kolmo k povrchu, o který zavíráte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Antoro Antoro | 5. května 2016 v 9:20 | Reagovat

Teleskopické obušky v moderním provedení:

http://www.paralyzery-vychytavky.cz/teleskopicke-obusky/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama